NIE WYBRAŁEŚ JESZCZE SZKOŁY! ODWIEDZ NAS 18 MAJA O GODZ. 10:00 I PRZEKONAJ SIĘ  SAM CO MOŻEMY CI ZAOFEROWAĆ. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE.

 

 

 

 

 

new pictures Liceum Ogólnokształcące im. 27 WDAK w Dubiencee, jako jedna z trzech szkół z całej Polski zostało wytypowane do udzaiłu w XXXII Seminarium Krajoznawczym Wojska Polskiego i Zlocie Pamięci Klas Mundurowych ,,Na szlakach Niepodległości - 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Twierdza Poznań", którego organizatorem jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Komisja ZG PTTK do Współpracy z Wojskiem Polskim. Zaproszenie do udziału jest formą nagrody za wymierne efekty uzyskiwane w wychowaniu patriotycznym i proobronnym. W przedsięwzięciu weźmie udział klasa mundurowa w składzie 28 uczniów oraz dwóch opiekunów-nauczycieli: p. Marcin Zelent oraz p. Marek Bałanda

Karolina Adamczuk, tegoroczna maturzystka, zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej, organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Przetłumaczyła ona wiersz „Einschränkung” Johanna Wolfganga von Goethe na język polski. Rywalizowała z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Do IV Liceum Ogólnokształcącego napłynęło aż 178 zgłoszeń, w tym: 95 tłumaczeń z języka angielskiego, 63 - z języka niemieckiego i 20 - z języka rosyjskiego.
W czwartek 12 kwietnia 2018 roku podczas XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie uczennica odebrała nagrodę za zaszczytne II miejsce. Do konkursu przygotowywały ją: pani Katarzyna Kata – nauczycielka języka niemieckiego oraz pani Jolanta Mazurkiewicz – nauczycielka języka polskiego.


Uczniowie naszej szkoły co roku zmagają się z trudną sztuką tłumaczenia poezji angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej, i prawie co roku odnoszą sukcesy.

 

IMG 2566 1024x683

 

12 kwietnia 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie miał miejsce XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej.
Celem konkursu było rozbudzenie u uczniów motywacji do nauki języka obcego, rozwijanie artystycznych zdolności uczestników, kreatywności oraz danie im możliwości porównania swoich dokonań z osiągnięciami równie zdolnych kolegów.
Uczestnicy WFPA byli oceniani przez jury, w skład którego wchodzili profesjonalni muzycy, dziennikarze, animatorzy kultury i wykładowcy języka angielskiego z województwa lubelskiego.
Nasza szkołę reprezentowała niezwykle uzdolniona uczennica kl. II Karolina Mączka, która wykazała się niesamowitą wrażliwością muzyczną. Karolina zaprezentowała nadzwyczaj wysoki poziom artystyczny w utworze Wrecking Ball Miley Cyrus. Za to wspaniałe wykonanie nasza uczennica uzyskała Nagrodę Jury.


Gratulujemy Karolinie nagrody oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Uczennicę do udziału w konkursie przygotowywały: pani Grażyna Jarosz oraz pani Dyrektor Bożena Wintmiller...

 

 

W czwartek 12 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Krzysztofem Kołtunem  Prezesem Towarzystwa Rodzin Kresowych w Chełmie, autorem m.in. nowo wydanej powieści Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu. Książka jest jest pomnikiem pamięci pomordowanym Polakom na Wołyniu ( w powiecie Luboml – zginęło z rak UPA i Ukraińców ponad 4 tys. Ludzi.) ponadto jest też przestrogą Młodym Polakom.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie SP I LO, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz mieszkańcy gminy Dubienka.

 

© 2015 Zespół Szkół w Dubience