.

W bieżącym roku 28 stycznia 2020 rozpoczęliśmy po raz kolejny prezentację naszej szkoły. Uczniowie nasi wraz z nauczycielami przedstawiają ośmioklasistom ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Liceum Ogólnokształcące w Dubience jako szkoła mundurowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzanej młodzieży w ich szkołach.

Plakat2 1

001

Oferta edukacyjna jest kierowana do uczniów klas VIII szkół podstawowych całego województwa lubelskiego. Przedstawiamy najstarszą w województwie szkołę mundurową o ogromnych tradycjach. Dokonując prezentacji informujemy o profilach kształcenia, wymaganiach nauczycieli, zajęciach pozalekcyjnych oraz sukcesach i osiągnięciach naszych uczniów.
Od 20 lat kształcimy młodzież w klasach mundurowych: służba graniczna, edukacja wojskowa to innowacje pedagogiczne gwarantujące w przyszłości dobrą pracę. Bliska współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej promuje naszych absolwentów w naborze do służby zawodowej w Wojsku Polskim czy na Wojskowe Uczelnie Wyższe.
Uczniowie nasi w ostatnich latach rekrutują się z powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego, biłgorajskiego, włodawskiego, tomaszowskiego, łęczyńskiego i lubelskiego.
Mając na uwadze podejmowane przez uczniów dalsze wybory edukacyjne – zawodowe, pragniemy zaprosić do śledzenia naszej strony internetowej lodubienka.pl, wirtualnychelm.pl i szkolnictwo.pl gdzie prezentujemy naszą szkołę.

Zainteresowanych nauką w naszej szkole zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz e-mailowego:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                      Sekretariat Liceum Ogólnokształcącego Tel. 82 5668065
                      Koordynator ds. rekrutacji Maria Pastuszak Tel. +48 691516269

red. MC

Prezentacja szkoły

Tradycja zobowiązuje

Wirtualny Chełm

Szkolnictwo - Informator

REKLAMA

galeria - kliknij

INFORMACJE - kliknij

DOKUMENTY DO SZKOŁY - kliknij

.

W ramach programu stworzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej . Ustawa stanowi, że NASK jest operatorem OSE.

W naszej szkole w dniu 16.03.2020 r. zostały zainstalowane nowoczesne urządzenia niezbędne do podłaczenia LO w Dubience do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Celem OSE jest:Koncepcja

  • umożliwienie szkole szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu
  • podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów
  • wspomaganie procesu kształcenia w szkołach poprzez dostęp do zasobów dostępnych w internecie
  • wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności tych, którzy mieszkają na terenach img11 słabiej zaludnionych i uczących się w małych szkołach

OSE to korzyści dla szkół, w tym m.in. bezpłatny dostęp do szybkiego i bezpiecznego internetu, podstawowy zestaw urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE oraz możliwość korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych.

Ułatwi dostęp do aplikacji, otwartych zasobów edukacyjnych, broszur, opracowań, scenariuszy zajęć i lekcji, które wspomogą środowisko szkolne we wprowadzeniu technologii XXI wieku do polskiej szkoły.

red. MC

.

Plakat obrcony 1 KV prasa 263 x 1516 mm 1 PLAKAT OGLNY 1 IMG 20200304 111833

.

Zgodnie z zaleceniami WHO oraz GIS w dniu 4 marca 2020 r. w naszym liceum odbyły się spotkania przedstawiciela miejscowego NZOZ z uczniami poszczególnych klas w sprawie zagrożenia koronawirusem. Pani pielęgniarka w obecności Pani dyrektor ZS prowadząc pogadanki w klasach uczuliła młodzież na zachowanie spokoju oraz umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Poinformowała również o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny: odpowiednie mycie rąk, kontakcie z chorą osobą czy też sposobie kichania w tzw. łokieć .
Dla lepszego zapamiętania przekazanych informacji na tablicach zawieszone zostały materiały w sprawie koronawirusa oraz działań profilaktycznych w tym zakresie. Młodzież otrzymała stosowne ulotki, z których treścią mają zapoznać swoich rodziców.
Ponadto szkolne toalety zostały wyposażone w mydło antybakteryjne i instrukcje skutecznej techniki mycia rąk. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo higieny w szkole, pracownicy obsługi zostali zobligowani do dezynfekcji klamek we wszystkich pomieszczeniach czy też stolików w klasach odpowiednimi środkami ponadto zostały rozmieszczone dozowniki z środkiem dezynfekcyjnym przy każdym wejściu i na korytarzu szkoły. Na chwilę obecną zajęcia w szkole są zawieszone a osoby obce nie mają wstępu do obiektów szkolnych za wyjątkiem pracowników obsługi i administracji zapewniających obsługę zdalnego nauczania.

galeria - kliknij

red. MC i KC

.

.

Od 12 marca do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki89766731 1063767340653901 7955989494895738880 o najnowsze wiadomoci z Holandii koronawirus 1024x1024 oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

.

W związku z zawieszeniem zajęć w naszej szkole IV POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ oraz dni otwarte szkoły odbędą się w innym terminie.

O szczegółach będziemy informować.

.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w LO Dubience w dniach 12 marca do 10.04.2020 r. uprzejmie informuję, iż wychowawcy klas I - III będą przekazywać wszelkie informacje dotyczące sposobów realizacji treści programowych z poszczególnych przedmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem  uczniów klasy III oraz klas I i II zagrożonych niedostateczną oceną końcową. W związku z powyższym prosimy o śledzenie komunikatów na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce: rodzic/uczeń - ogłoszenia (po lewej stronie).

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych - kliknij

Komunikat Dyrektora - kliknij

Bezpłatne zajęcia z PRAWA dla dzieci i młodzieży w formie wykładów audio- video

oraz webinariów. - kliknij

red. MC i KC

.

IMG 20200306 105718 kobiet IMG 20200306 105725

NAJPIĘKNIEJSZE SĄ POLSKIE DZIEWCZYNY - kliknij

red. MC

.

DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE

.

4 By docenić i sprawić przyjemność swoim koleżankom z okazji Dnia Kobiet, chłopcy 8 marca 2020 r. w internacie naszej szkoły przygotowali wspólne spotkanie przy herbatce i ciastku. W trakcie spotkania życzyli im wszystkiego najlepszego a także przypomnieli, że o nich powstało wiele dzieł, pięknych wierszy, obrazów, powieści, cytatów, które wychwalały ich intelekt, empatię, urodę oraz silny charakter a zarazem delikatność.
Nie zabrakło też części artystycznej, w której Michał Smyk zaśpiewał piosenkę zespołu Omega „Dziewczyna o perłowych włosach” a Daniel Roman rapował własną piosenkę napisaną na tę okazję. Odbył się także konkurs na „Super Dziewczynę Internatu 2020 r.”, walkę wygrała Wiktoria Kowalczyk. Atmosferę i nastrój wspólnego spotkania dodatkowo podkreśliły wręczone wszystkim kobietom kwiaty i upominki. Nad scenariuszem i aranżacją spotkania czuwała wychowawczyni Elżbieta Kańska.

GALERIA - kliknij

red. MC i EK

© 2019 Zespół Szkół w Dubience