Klasa IV zwycięzcą drużynowego Konkursu Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Dnia 30 listopada br. 26  uczniów naszej szkoły wzięło udział w drużynowym Konkursie  Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Celem konkursu było:

 • poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu historii, geografii, kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej,
 • rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego,
 • zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego,
 • kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów,
 • stworzenie uczniom możliwości zaistnienia na forum międzyszkolnym.

Najlepszą znajomością historii, geografii, literatury i kultury Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej wykazały się drużyny w składzie:

 1. Oliwia Makowska, Agata Michalak, Norbert Cieślik, Wiktor Sadowski
 2. Diana Dybek, Szymon Dąbrowski, Dawid Łukawski, Dawid Rudy
 3. Martyna Seredyńska, Anna Zarczuk, Nikola Bednarczuk, Weronika Lachowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a wygranym zwycięstwa!

Zapraszamy już do kolejnej edycji za rok.

.Patron1

Zapraszamy do udziału w V POWIATOWYM FESTIWALU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ, który odbędzie się w dniu 29 lutego 2024 roku o godzinie 9:00 w budynku szkoły przy ul. 3 Maja 4 w Dubience.

Celem Festiwalu jest popularyzowanie tradycji śpiewania polskiej piosenki patriotycznej i żołnierskiej, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a w szczególności: zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami; uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka; włączenie wartości narodowo-patriotycznych do własnej hierarchii; podnoszenie poziomu artystycznego prezentacji.

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać do 23 lutego 2024 r. na adres: Liceum Ogólnokształcące w Dubience, ul. 3 Maja 4, 22-145 Dubienka, tel. 82 5668065, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

.

Dokumenty do pobrania:


.

W dniu 4 grudnia 2023 r. /poniedziałek/ zapraszamy na "MIKOŁAJKOWY WIECZOREK MUZYCZNY" przy kawie i ciastku. Startujemy o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej naszego liceum.

Na wieczorku zaprezentują się: 

405898814 840873438045339 7610189809696792811 n mikolajki0

 • Diana Dybek
 • Julia Pilipczuk
 • Adam Klimek
 • Aleksandra Krawczyńska
 • Magdalena Tadewicz
 • Karolina Mączka
 • Zespół "Iskra"
 • Zespół "Zgrane Nutki"
 • Zespół "Jak Band"
 • Zespół "Anioły"

WSTĘP TO: słodki upominek (batonik, czekolada, ciastko itp.)

Zebrane słodycze zostaną przekazane niepełnosprawnym dzieciom ze SOSW w Dorohusku

GALERIA - więcej...

red.  AP


.

W powiecie chełmskim w plebiscycie "Nauczyciel Roku 2023" pierwsze miejsce zajeła pedagog mgr Anita Poliwczak a w plebiscycie "Szkoła roku 2023" 43wrefd0 trzeci rok z rzędu pierwsze miejsce zajeło nasze LO w Dubience.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Szukamy nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

Wyłonienie szkół, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom. Co kryje się za tym określeniem? Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenią starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli.

Gala wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się w lutym 2024 r. w Lublinie.

.

red. serwis


.

W dniu 11 listopada 2023 roku obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt narodowych dla każdego Polaka – Narodowe Święto Niepodległości. 00 Jest to upamiętnienie odzyskania przez Naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.45 w Kościele Parafialnym w Dubience akademią w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dubience, którzy wykonali montaż słowno – muzyczny. Następnie odprawiona została przez księdza proboszcza Rajmunda Cur Msza Święta, którą poprzedziły Zaduszki Strażackie.
Obchody zakończyły się przemarszem i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Nieczaja – powstańca styczniowego. W uroczystóściach wzięła udział delegacja naszego liceum Pan/i mgr Dariusz SUŁKOWSKI - Dyrektor, mgr por. Marcin ZELENT - nauczyciel, Agata PRUS - Sekretarz szkoły oraz poczet sztandarowy wraz ze Sztandarem Liceum Ogólnokształcącego im. 27 Wołyńskiej Dywizji AK w Dubience.
.
foto. UG Dubienka

© 2021 LO w Dubience, email: serwis@lodubienka.pl