Dnia 07 czerwca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Dubience miał miejsce XIII Powiatowy Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko – życie i czyny”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Chełmie, a jego celem było budzenie patriotyzmu wśród młodzieży oraz pogłębianie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce jako bohaterze narodowym, patriocie i Polaku.

 

Już po raz kolejny Zespół Szkół w Dubience uczestniczył w warsztatach kulturowych NEXT STEP w ramach realizacji międzynarodowego programu AIESEC Lublin. Tym razem w dniach 04-08 czerwca br., placówka gościła wolontariuszy z Chin -Wenjię (Jadee) MA i z Indii- YashaManota. Dzięki AIESEC University uczniowie rozwinęli w sobie umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach oraz poznali kulturę Chin i Indii bez konieczności wyjeżdżania za granicę, a wszystko to dzięki lektorom zza granicy. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a popołudniowe spotkania ze studentami były też idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i dostarczenie rozrywki.

Dnia 24 maja br. w Białopolu odbył się XVI Przegląd Pieśni Maryjnej. Celem konkursu było upowszechnianie pieśni o tematyce maryjnej, propagowanie wartości moralnych, kształtowanie wrażliwości duchowej, a także promocja talentu. W konkursie mogły uczestniczyć schole parafialne, uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu chełmskiego i miasta Chełma oraz dekanatu  Hrubieszów – Północ. Uczennica naszej szkoły Karolina Mączka zajęła II miejsce w kategorii ponadgimnazjalnej. Do konkursu przygotowywała ją p. Beata Rondoś –Krasnowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE,
                    czyli Dzień Otwarty w LO w Dubience.


DSC01549

Dnia 18 maja 2018 r. już po raz trzynasty w Liceum Ogólnokształcącym im. 27 WDAK w Dubience odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Uczniowie szkół gimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Szkoła od około 20 lat przygotowuje swoich absolwentów do pracy w formacjach mundurowych RP, takich jak Straż Graniczna, Wojsko Polskie, a od 2017 roku posiada certyfikat Ministerstwa Obrony Narodowej na prowadzenie pionu certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.

Dnia 15 maja w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, w którym nasza uczennica Karolina Mączka została wyróżniona.


Gratulujemy.

© 2018 Zespół Szkół w Dubience