lula1.

W dniu 22.04.2023 r. około 100 funkcjonariuszy, żołnierzy, a także uczniów szkół mundurowych z całej Polski rywalizowało w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl. Każdy z nich stoczył po kilka walki w stylu, będącym połączeniem: judo, jujitsu, sumo i zapasów. Raz jeszcze wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.

II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl za nami. Nie mogło w nich zabraknąć naszych uczniów??, którzy zdobyli 8 medali w różnych kategoriach??? Brawo ? ??

foto. AP

„W Polsce, w Europie, został styl stworzony, by połączyć ludzi dzisiaj podzielonych!”...
I niech ten początek hymnu "Koluchstyl" będzie pięknym podsumowaniem dzisiejszych I Mistrzostw Polski w "Koluchstyl" Służb Mundurowych i XIV Mistrzostw Seniorów i Seniorek!
W Kleosinie dnia 7.05.2022 odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl. Na zawody zostało zaproszone Liceum Ogólnokształcące o Profilu Mundurowym z Dubienki, młodzież spisała się rewelacyjnie dzielnie walcząc z doświadczonymi zawodnikami z całej Polski. W zawodach brali udział mistrzowie Świata i Europy prestiż był wysoki. Do zawodów przygotował Trener Zdzisław Wołos IV DAN z UKS Sportów Walki Werbkowice.
.
Opiekunowie: Wojciech Rudnicki ,Marek Bałanda przygotowanie do zawodów Trener z UKS Sportów Walki Werbkowice Zdzisław Wołos IV dan.
Gratulacje dla zawodników z Dubienki .
.

.

mistrz

W dniach 04.-07. lipca 2016r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dubience wzięli udział w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Wojskowych na poligonie drawskim.

Organizatorami zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Główny patronat nad mistrzostwamiZdjęcie0084 objęło Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim a patronat honorowy - Dowódca Generalny RSZ gen. broni Mirosław Rózański. Składały się one z konkurencji strzeleckich z broni sportowej kbks oraz broni bojowej kbk AK, marszobiegu, halowego testu sprawności, testu wiedzy z edukacji dla bezpieczeństwa, testu wiedzy medycznej oraz rzutu granatem. W zawodach brało udział piętnaście szkół z terenu całej Polski. Uczestnicy spotkania zakwaterowani byli na terenie obiektu wojskowego w miejscowości Ziemsko.

Liceum Ogólnokształcące w Dubience reprezentowali uczniowie:

Weronika Mazur

Krystian Banach

Rafał Wosk

Norbert Madej

Po trzech dniach rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na IV miejscu w klasyfikacji generalnej oraz zajęli I miejsce drużynowo w strzelaniu z karabinka sportowego kbks. Uczniowie biorący udział w zawodach obecnie odbywają służbę przygotowawczą.

Uczniów przygotował ppor. Marcin Zelent a opiekunem grupy był por. Marek Zalichta.