Dnia 07 czerwca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Dubience miał miejsce XIII Powiatowy Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko – życie i czyny”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Chełmie, a jego celem było budzenie patriotyzmu wśród młodzieży oraz pogłębianie wiedzy o Tadeuszu Kościuszce jako bohaterze narodowym, patriocie i Polaku.

 


Uczniowie ze szkół podstawowych kl. VII, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Zespół przeprowadzający konkurs stwierdził, iż najlepszą znajomością wiedzy o życiu i czynach Tadeusza Kościuszki wykazali się:

 


- w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych:


I miejsce - Aneta Kalińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu – opiekun p. Wioletta Lachowska,
II miejsce - Adrian Czarnecki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu – opiekun p. Wioletta Lachowska,
- w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu – opiekun p. Wioletta Lachowska,
- w klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Julia Kałużna ze Szkoły Podstawowej w Wierzbicy (Gimnazjum) – opiekun p. Wioletta Staszewska,
II miejsce – Natalia Oszust z Publicznego Gimnazjum w Sielcu – opiekun p. Agnieszka Rosochacka,
III miejsce – Oliwia Prucnal z Publicznego Gimnazjum w Sielcu – opiekun p. Agnieszka Rosochocka,


- w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:


I miejsce – ex aequo:
Publiczne Gimnazjum w Sielcu - opiekun p. Agnieszka Rosochacka,
Szkoła Podstawowa w Wierzbicy - opiekun p. Wioletta Staszewska,
II miejsce – Gimnazjum Publiczne w Żmudzi – opiekun p. Anna Grabowska,
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu - opiekun p. Wioletta Lachowska,


- w klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych:


I miejsce – Wanesa Wintmiller z II LO w Chełmie - opiekun p. Elżbieta Tołyż,
II miejsce – Marta Kaczmarzewska z LO Dubience - opiekun p . Maria Pastuszak,
III miejsce – Michał Olszacki z II LO w Chełmie - opiekun p. Sławomir Rogucki,


- w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych:


I miejsce – II LO w Chełmie - opiekunowie p. Sławomir Rogucki i p. Elżbieta Tołyż,
II miejsce – LO w Dubience - opiekun p. Maria Pastuszak.
Zwycięzców zapraszamy 19 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 do Uchańki na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Chełmie. Uroczystość odbędzie się z okazji powiatowych obchodów 226. Rocznicy Bitwy pod Dubienką.


Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy udziału, a wygranym - zwycięstwa!

© 2018 Zespół Szkół w Dubience