.
.
.
SZCZEGÓLNE
.
.
.
2023/2024
.
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody "Szkoła Roku 2023" w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym i zajeła pierwsze miejsce w powiecie chełmskim.
Ponadto nominację do tytułu "Nauczyciel Roku 2023" pedagog: mgr Anita Poliwczak, która zająła pierwsze miejsce w powiecie chełmskim.
.
17 października 2023 r. Dowódca 2.pr płk Krzysztof SARNOWSKI zawarł porozumienie o współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego OPW utworzonym w Liceum Ogólnokształcącym im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Dubience. Porozumienie podpisali: dyrektor szkoły Pan mgr Dariusz Sułkowski oraz Dowódca Pułku płk Krzysztof SARNOWSKI.
2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, pełni funkcję patronackiej jednostki wojskowej. Powyższe porozumienie ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia służby wojskowej w SZ RP, kształtowanie postaw patriotycznych i obronnych jak również wspólnego działania na rzecz obronności Państwa oraz rozwijania wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności i miłości Ojczyzny.
.
W związku organizacją Projektu Akademia_CYBER.MIL realizowanego przez Departament Cyberbezpieczeństwa MON , Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chełmie wraz z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie nasi kadeci zostali zaproszeni na „Wojskowe Dni Otwarte”, które odbyły się 17.10.2023 r. Podczas dni otwartych uczniowie naszego liceum zaprezentowali pokaz musztry paradnej.
.
.
2022/2023
.
.
W 2023 roku realizowana jest kolejna edycja rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.W ramach tego programu nasz projekt 4 lipca został zakwalifikowany do realizacji zakupu trzech monitorów interaktywnych 65" na łączną kwotę 17 500 PLN. Projekt został zrealizowany w dniu 9 września 2023 r..
.
Lista zakwalifikowanych szkół - więcej...
.
.
5 sierpnia 2023 r. , na Rynku w Hrubieszowie, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Chełmie.
W ślubowaniu udział wziął m.in. dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Maciej Klisz.
W czasie uroczystości dokonano również wręczenia nadbużańskiej brygadzie chorągwi Wojska Polskiego oraz wyróżniono nagrodami między innymi naszych kadetów szer. Klaudię JAKUBOWSKĄ i szer. Norberta CIEŚLIKA.
.
W dniu 12 maja 2023 roku o godz. 11:00 w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie rozpoczęły się Wojewódzkie obchody "Dnia Kadeta"
z udziałem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki. W uroczystościach wzięłi również udział kadeci z naszego liceum wraz z dyrektor mgr Kazimierą Ciupą, pedagogiem mgr Anitą Poliwczak i ppor. mgr Markiem Bałandą. Po odegraniu hymnu państwowego uczestników powitał – płk Jerzy Flis, szef Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Wojewoda lubelski Lech Sprawka. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz musztry paradnej kadetów.
.
W dniu 26 kwietnia 2023 r. podczas Dnia Otwartego w naszym liceum nauczyciel por. Marcin ZELENT został wyróżniony za organizację WTSiP Listem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Mariusza BŁASZCZAKA w imieniu którego, wręczył Dowódca 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Chełmie płk Robert KASPERCZUK. W organizacji Wojskowych Targów Służby i Pracy uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.
cyt. ..."Składam Panu wyrazy wdzięczności za czas, zaangażowanie oraz ciężką pracę włożone w organizację Targów. Dzięki profesjonalnej organizacji atmosfera panująca w każdej z targowych lokalizacji była przyjazna dla odwiedzających i zachęcająca do nawiązywania kontaktów. Jestem przekonany, że zaowocuje to zwiększeniem zainteresowania potencjalnych chętnych do założenia munduru żołnierza Wojska Polskiego. Sukces organizacyjny i frekwencyjny jest najlepszą zachętą do organizacji kolejnej edycji Targów. Jeszcze raz dziękuję."...
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Obrony Narodowej
Mariusz Błaszczak
.
22.04.2023 r. około 100 funkcjonariuszy, żołnierzy, a także uczniów szkół mundurowych z całej Polski rywalizowało w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl. Każdy z nich stoczył po kilka walki w stylu, będącym połączeniem: judo, jujitsu, sumo i zapasów. Na zawodach nie mogło zabraknąć także podlaskich policjantów. Trzech z nich stanęło na podium. Raz jeszcze wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl za nami. Nie mogło w nich zabraknąć naszych uczniów, którzy zdobyli 8 medali w różnych kategoriach Brawo
Wydarzenie i GALERIA - więcej...
.
.
cyt. ...Bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego Liceum w Dubience na Lubelszczyźnie. Świetna młodzież - przyszłość Sił Zbrojnych RP. ...
.
Wiceminister Obrony Narodowej
Marcin Ociepa
03.04.2023
.
Podczas spotkania z Wiceministrem MON Marcinem Ociepa w dniu 03.04.2023 r. nasze liceum zostało wyróżnione przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie. W inmieniu sztabu płk Jerzy Flis Szef Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji wraz z ppłk mgr inż. Andrzejem Stachyra Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Chełmie wręczył "Medal Pamiątkowy" za wspólpracę, zaangożowanie i aktywny udział w wydarzeniach wojskowych i patriotycznych.
.
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku 2022 w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym i zajeła pierwsze miejsce w powiecie chełmskim.
Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymał nauczyciel: ppor. Marek Bałanda, który zajął pierwsze miejsce w powiecie chełmskim.
.
.
Szkoła sięgnęła po podwójne laury - więcej...
.
W dniu 05 Października 2022 r. na Sali Tradycji 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego podpisane zostało porozumienie o współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego OPW, pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej, a 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, który pełni rolę patronackiej jednostki wojskowej. Porozumienie podpisali Dowódca 2.pr płk Krzysztof SARNOWSKI oraz Dyrektor Szkoły Pani mgr Kazimiera Ciupa. Porozumienie ma na celu przygotowanie uczniów do podjęcia służby wojskowej w SZ RP, kształtowanie postaw patriotycznych i obronnych jak również wspólnego działania na rzecz obronności Państwa oraz rozwijania wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności i miłości Ojczyzny. - więcej...
.
Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało wykaz szkół, które wezmą udział w pilotażowym programie MON - ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO - od września 2022 roku. Liceum w Dubience jest jedną z siedmiu szkół z województwa lubelskiego, które zakwalifikowały się do programu. Od września 2022 roku liczba oddziałów przygotowania wojskowego wyniesie 265 w całej Polsce.
Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej.
Oddziały Przygotowania Wojskowego są programem docelowym dla klas wojskowych.
Po otrzymaniu certyfikatu, absolwenci będą mogli liczyć na korzyści, takie jak możliwość odbycia skróconego szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy dodatkowe profity przy przyjęciach na uczelnie wojskowe.. - więcej...
.
2021/2022
W dniu 08.07.2022 r. złożyli przysięgę wojskową w ramach skróconej Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej na placu apelowym 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Dowódca brygady i Wojewoda Lubelski pogratulowali wyróżnionym absolwentom między innymi szer. Mateuszowi TADEWICZ z Dubienki i jego rodzicom. Gratulujemy wszystkim naszym absolwentom.
GALERIA1 - więcej... GALERIA2 - więcej...
.
Tadeusz Kościuszko pod Dubienką miał 5 tysięcy żołnierzy, a walczył z 25-tysięczną armią Rosjan. Sukces Polaków był zasługą fortyfikacji polowych, w których naczelnik insurekcji osiągnął mistrzostwo. I choć bitwy nie wygrał, to znacznie przetrzebił szeregi wroga. Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice z liceum w Dubience też mają determinację, odwagę i upór. Biją się o swoją szkołę. Choć ich przeciwnik ma do dyspozycji prawo, urzędników i działa z zaskoczenia, oni okopali się na swoich pozycjach... i dali radę. ZWYCIĘŻYLI. - więcej
red. Eliza Leszczyńska-Pieniak
W dniu 24 czerwca 2022 r. odbyły się uroczyste obchody Święta 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Na zaproszenie Dowódcy płk Jakuba Grabowskiego udział w uroczystościach wzięli uczniowie naszych klas mundurowych wraz z Panią Dyrektor Kazimierą Ciupą i nauczycielem ppor. Markiem Bałandą. Uczniowie nasi wzięli udział w defiladzie pododdziałów.
.
.
.
W dniu 8 kwietnia 2022r. w naszej szkole gościliśmy podchorążego czwartego roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, absolwenta naszego liceum Bartłomieja Blachę.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas mundurowych, którzy zostali zapoznani z ofertą akademii oraz omówione zostały warunki i zasady przyjęć kandydatów. Nasz absolwent podczas prezentacji przedstawił również korzyści finansowe, warunki zakwaterowania oraz życie kulturalne uczelni.
Wojskowa Akademia Techniczna funkcjonuje na polskim rynku edukacyjnym od 70 lat. Z historycznej perspektywy to nieustający rozwój i postęp, którego cezurę stanowią: szkoła oficerska, politechnika wojskowa, a obecnie uniwersytet naukowo-badawczy nowej generacji.. Misją WAT jest: „Omnia Pro Patria” – „Wszystko dla Ojczyzny. Istotą posłannictwa akademii jest przygotowanie absolwentów gotowych służyć swą wiedzą Państwu Polskiemu.
Serdecznie dziękujemy podchorążemu Bartłomiejowi za wizytę w naszej szkole oraz zachęcenie naszych uczniów do wzmożonego wysiłku edukacyjnego i spróbowania swoich możliwości w rekrutacji do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Jesteśmy dumni z naszych absolwentów !
.
W 80 Rocznicę Powstania Armii Krajowej na zaproszenie Ministera Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka uczniowie naszego liceum wraz ze sztandarem szkoły wzieli udział w defiladzie wojskowej przed grobem Nieznanego Żołnieża w Warszawie. Uczniowie nasi pod przewodnictwem Pani mgr Kazimiery Ciupy - Dyrektora liceum byli jedynymi reprezentantemi szkół Lubelszczyzny.
..."Rozpiera ich duch patriotyzmu. Zachowują się jak wzorowi obywatele. Reprezentują te wartości, które reprezentowała młodzież wkraczająca w szeregi AK. Dzisiaj to nasi uczniowie są spadkobiercami i obrońcami tych tradycji"...
.
Nasze liceum otrzymało nominację do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej uczniom i ich rodzicom w plebiscycie Szkoła Roku 2021 - więcej...
To kolejna edycja największego w Polsce plebiscytu edukacyjnego, w którym placówki przyjazne uczniom zostaną wybrane w głosowaniu najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Czekają na nie nagrody, a dyrektorzy szkół, które w każdym województwie zdobędą najwięcej głosów, odbiorą główne nagrody podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.
.
POMOGLIŚMY UCHODŹCOM UKRAINSKIM NA GRANICY
.
Nasi uczniowie, mimo niepewnego losu ich szkoły, pomagają tym, co nie mają możliwości w tym momencie wrócić do swojej.
Młodzież ta ma jedyny priorytet - POMÓC !
Mimo wszystko, walka o szkołę musiała zejść na drugi plan.
.
.
PRAWDZIWI BOHATERZY ! JESTEM Z NICH DUMNA ?
SOLIDARNI Z UKRAINĄ!
/-/ absolwentka M.Zawiślak
.
2020/2021
.
W piątek, 9 lipca br. na terenie jednostki wojskowej przy ul. Saperów 5 w Dęblinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa absolwentów klas wojskowych z województwa lubelskiego, którzy właśnie ukończyli skróconą służbę przygotowawczą w ramach programu Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.
.
.
.
2019/2020
.
Realizujemy „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3
.
Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.
Celem priorytetu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.W związku z realizacją ww. programu zostały zaplanowane działania mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży.
.
„Przyjazna Szkoła Zdalna” - więcej...
W miesiącu czewcu 2020 r. nasza szkoła zawarła z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego porozumienie o współpracy w przedmiocie realizacji przedsięwzięcia „Przyjazna Szkoła Zdalna” wyrażając wolę strategicznej współpracy w zakresie realizacji przedsięwzięcia dotyczącego aktywacji systemu zdalnego nauczania z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams dla szkół.
.
Przekazanie komputerów
Z inicjatywy Pani Dyrektor Kazimiery Ciupy Powiat Chełmski przekazał naszemu liceum 10 komputerów AIO DELL 9030 w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
.
Ultraszbka sieć internetowa w internacie
Dzięki inicjatywie Samorządu Szkolnego przy wsparciu Pani Dyrektor Kazimiery Ciupy i TRS Marka Celebana w naszym internacie powstała ultraszybka sieć internetowa o przpustowości 100 mb/s. Zostały zainstalowane przez dostawcę internetu firmę BLUE DOT trzy hotspoty "UniFi® AP" ("gorące punkty") – punkty dostępu do sieci bezprzewodowej, umożliwiający za jego pośrednictwem połączenie z Internetem o pełnym zasięgu w części mieszkalnej obiektu z bezpłatnym dostępem dla mieszkańców internatu.
.
Przystąpiliśmy do OSE
.
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Za zgodą Powiatu Chełmskiego umowę z NASK podpisała Pani Dyrektor Kazimiera Ciupa. A zatem wdrażamy nowoczesne technologie cyfrowe w trosce o prawidłowy rozwój naszych uczniów w dobie XXI wieku.
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, w skrócie OSE, to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego (100 Mb/s), bezpłatnego i bezpiecznego internetu.
Program został stworzony przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej . Ustawa stanowi, że NASK jest operatorem OSE. - więcej ...
.
.
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec