Szkoła Roku 2021,2022 i 2023

                   w powiecie chełmskim - więcej...

New Phototastic Collage 173 04 172 New Phototastic CollageO1

.

IMG 0002 02 IMG 0001

04

                     Galeria - więcej...            Kurier Lubelski - więcej...

                        Szkoła sięgnęła po podwójne laury - więcej...


.

Tadeusz Kościuszko pod Dubienką miał 5 tysięcy żołnierzy, a walczył z 25-tysięczną armią Rosjan. Sukces Polaków był zasługą fortyfikacji polowych, w których naczelnik insurekcji osiągnął mistrzostwo. I choć bitwy nie wygrał, to znacznie przetrzebił szeregi wroga. Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice z liceum w Dubience też mają determinację, odwagę i upór. Biją się o swoją szkołę. Choć ich przeciwnik ma do dyspozycji prawo, urzędników i działa z zaskoczenia, oni okopali się na swoich pozycjach i dali radę. ZWYCIĘŻYLI. - więcej...                       GALERIA - więcej...

.

Kochani!   Z całego serca dziękujemy Wszystkim za walkę o utrzymanie naszej placówki edukacyjnej przyjaznej Uczniom, ich Rodzicom i Mieszkańcom gminy. Samo wsparcie było dla nasp 280 605 Bukiet kwiatow polnych4 ogromnym wyróżnieniem i niesamowitą niespodzianką. Każdy, kto wysłał chociaż jedno pismo, wykonał telefon do urzędu lub pojechał na ważne spotkanie może być z siebie dumny.

Dziękujmy serdecznie Wszystkim, którzy wsparli nas swoim głosem, słowem i czynem. Dziękujemy za ogrom życzliwości, sympatii i zaangażowania ze strony Rodziców, Uczniów, Absolwentów i Sympatykom naszego liceum o 47-letniej tradycji.

                 Jako pierwsza w Polsce przyjęła imię 27 WDAK, stając się tym żywym pomnikiem „Wołyniaków”. Młodzież naszą rozpiera duch ich patriotyzmu. Zachowują się jak wzorowi obywatele. Reprezentują te wartości, które reprezentowała młodzież wkraczająca w szeregi AK. Dzisiaj to nasi Kadeci są spadkobiercami i obrońcami tych tradycji oraz wartości Korpusu Kadetów wywodzącego się od Szkoły Rycerskiej.
                    Warto pamiętać, że Liceum Ogólnokształcące w Dubience, to pierwsza szkoła mundurowa na terenie województwa lubelskiego, matka wszystkich szkół mundurowych w Polsce o profilu Służba Graniczna. To serce miejscowości Dubienka.

 .

Tradycja zobowiązuje - więcej...

.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało wykaz szkół, które wezmą udział

w pilotażowym programie MON - ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

- od września 2022 roku. Liceum w Dubience jest jedną z siedmiu szkół z województwa

lubelskiego. - więcej...

.SOLIDARNI 600x338

Dubienka z lotu ptaka - więcej...

"Dubienka ma 400 lat" - więcej...

Liceum w Dubience - więcej...

Solidarni z Ukrainą - więcej...

.

.


SZKOLA2

11

14

agrounia


© 2021 LO w Dubience, email: serwis@lodubienka.pl