20171028 133037
W sobotę 28 października 2017 roku maturzyści naszego liceum pojechali do Częstochowy, aby wraz z innymi maturzystami z naszej diecezji prosić Boga i Matkę Boską o pomyślność na egzaminie dojrzałości oraz o łaskę mądrego wyboru drogi życiowej.


Młodzież uczestniczyła w nabożeństwach, jednocząc się ze Wspólnotą Kościoła. Miała możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, z której skorzystała. Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystą Eucharystią w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Rojka. Następnie wzięła udział w Drodze Krzyżowej, która ze względu na panujące warunki pogodowe, odbyła się w Bazylice, a nie jak było zaplanowane na Wałach Jasnogórskich. Modlitwę tę uświetniły przepiękne pieśni przygotowane przez młodzież
z naszej diecezji. Później maturzyści uczestniczyli w takich nabożeństwach jak: Akatyst
i Apel Jasnogórski, które były ostatnim punktem pielgrzymki. Maturzyści mieli również czas wolny, który przeznaczyli na zjedzenie obiadu, kupienie pamiątek oraz przejście się ulicami Częstochowy.
Sobota upłynęła nam w radosnej atmosferze. Wszyscy wróciliśmy do domów pełni wrażeń z mnóstwem wspomnień i zdjęć. Z pewnością zapamiętamy tę pielgrzymkę na długie lata i wrócimy na Jasną Górę, aby prosić Boga i Matkę Boską o potrzebne łaski
w codziennym życiu.
Opiekę nad młodzieżą z naszego liceum sprawował ks. Łukasz Kardaszewski
oraz wychowawczyni klasy III p. Katarzyna Kata.

 

Zobacz zdjęcia!

© 2019 Zespół Szkół w Dubience