.

W czwartek, 27 lutego 2020 roku, młodzież naszego liceum, pod opieką Pań: Katarzyny Kata, Anity Poliwczak oraz Jolanty Mazurkiewicz, pojechała na wycieczkę do Lublina. Celem niniejszego przedsięwzięcia było upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów oraz integracja 87625286 młodzieży. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Escape Room - Let Me Out, mający swą siedzibę na Starym Mieście. Uczniowie podzieleni na grupy rozeszli się do poszczególnych pokoi o następujących nazwach: Kraina Czarów, Psychiatryk, Laboratorium Frankensteina, Obecność, Dziupla złodziei. Mieli 60 minut na rozwiązanie zagadek i wydostanie się z „opresji”. Wszystko odbywało się pod kontrolą osób prowadzących Escape Room oraz opiekunów wycieczki. Młodzi ludzie integrowali się doskonale, rozwiązując zagadki i współpracując ze sobą. Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę. Nie była to jednak ostatnia atrakcja tego dnia.
Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin, gdzie pod czujnym okiem opiekunów i 87593555 instruktorów oddawano się z lubością atrakcjom dostępnym w Strefie Wysokich Lotów. Młodzież zaskakująco dobrze radziła sobie z grawitacją, bawiąc się przy tym doskonale.
Ostatni punkt naszego wyjazdu stanowił seans filmowy w Cinema City. Wszyscy z zapartym tchem obejrzeli film 1917. Opowiadał on historię dwóch młodych, brytyjskich żołnierzy, którzy otrzymują rozkaz przedostania się za linię wroga, w celu przekazania wiadomości o odwołaniu ataku. Od powodzenia ich misji zależy życie 1600 żołnierzy,
a wśród nich - brata jednego z posłańców. Jeżeli nie dotrą na czas i nie przekażą wiadomości - towarzysze zginą. Film 1917 przeniósł nas w czasy I wojny światowej i skłonił do chwili refleksji nad postawą młodych ludzi zdeterminowanych przez czynniki zewnętrzne - w tym konkretnym przypadku - przez wojnę.
Wszyscy wróciliśmy do Dubienki pełni pozytywnych emocji, z bagażem wrażeń, mnóstwem wspomnień i jeszcze większą ilością zdjęć.

GALERIA - kliknij

red. MC i KK

© 2019 Zespół Szkół w Dubience